Satyricon

20. srpna 2009 v 21:03 | Ištar |  Skupiny

Tak tohle je fakt dobrá black metalová kapela pocházející z Norska (Oslo). Satyr a Frost se dali dohromady v roce 1990. Jednou sem si koupila SPARK a musím uznat že tohle mě zaujalo že jsem se začetla a napadlo mě že SATYRICON je vážně dobrá kapela. Je to sice dva roky starý ale pořád se mi to líbí.


V chladu vesmíru z útulného tepla tmy se rodí život, který touží po světle. Hluboko uvnitř něj však navždy zůstává ukotvena fascinace tajemstvím jeho vlastního zrození - V temnotě, když popřeme temnotu, popřeme tím svou vlastní přirozenost a schopnost darovat život dalším bytostem a idejím. V temnotě nepochopitelnosti vesmíru i naší vlastní psychiky se rodí nejgrandioznější díla tvůrčího génia, ta která na dlouho osvětlují cetu lidstva.O této křehké rovnováze mezi světlem a tmou je i podstata tvorby norských SATYRICON kapely, která na počátku devadesátých let vynesla black metal na novou úroveň a postupně jej dokázala přiblížit různým kategoriím posluchačů.Satyr a Frost vstoupili do hry v době, kdy se pomalu a slabounce rozhořívala druhá vlna black metalu. Evropa o tom, co se začínalo dít pod mrazivým podnebím severu, ani moc netušila.


SATYRICON využili svobody, kterou jim tato situace nabízela a rozprostřeli se napříč žánry a tématy. Svým specifickým citem pro dekadentní éteričnost popřeli veškerá omezení a otevřeli před sebou cestu k nekonečnému rozvoji a metamorfózám. Vzešli z hlubokého a během pouhé dekády si svým uhrančivým šarmem dokázali podmanit davy metalomanů na celém světě.
SATYRA NA ZÁVĚR NĚKOLIK MÁLO ODKAZŮ NA KLIPYsnad nejznámější a nejoblíbenější skladba Mother North, začátek mě sice zaskočil ale rozhodně to nevypínejte jelikož to video stojí za to!!!!!!!!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DDKein DDKein | E-mail | 21. srpna 2009 v 17:13 | Reagovat

joo v klidu kapelka takovouhle hudbu miluju!!!

2 Yomyael Yomyael | Web | 14. září 2009 v 19:54 | Reagovat

skvela hudbicka na vysokej urovni!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama